Zavřít

Ke stažení

Filtrovat podle kategorie
Seznam souborů
Název Datum Popis
The European Agenda for Music 21. 3. 2018 The European Agenda for Music má za cíl propojit různorodé hlasy z oblasti hudby a vytvořit tak trvalý dialog mezi tvůrci legislativy a kulturní politiky v dané oblasti a zúčastněnými stranami na evropské úrovni.
i-Portunus: podpora evropské mobility 20. 6. 2019 Rozhovor s Helene Skikos (Evropská komise) o pilotním programu i-Portunus, který podporuje evropskou mobilitu umělců a profesionálů v kultuře
Models to Manifestos – závěrečná publikace projektu Creative Lenses 24. 5. 2019 Tato kniha je výsledkem čtyřletého projektu Creative Lenses. Kniha nabízí postřehy z výměn názorů, debat a nových pohledů které vznikly v rámci projektu, jehož cílem nakonec nebylo jen zjistit, jak mohou kulturní a kreativní organizace "přežít", ale spíše jak zapadají do nové společenské dynamiky. Kniha se skládá ze širokého spektra názorů zkušených a informovaných komentátorů, případových studií a rozhovorů ze všech koutů Evropy. Odráží rozdíly, které existují v současné Evropě i rozdíly z hlediska historie, praxe i přístupu.
Translation and Publishing grants (EUNIC) 9. 5. 2019 Síť evropských kulturních center EUNIC vydala přehled grantů na podporu překladů z 21 evropských zemí.
Zpráva o hodnocení nových finančních nástrojů pro malé a střední podniky v kulturním a kreativním odvětví 26. 4. 2019 Závěrečná zpráva studie společnosti SQW popisuje mezery ve financování podniků v kulturním a kreativním sektoru a doporučuje řešit tyto problémy pomocí kombinace finančních nástrojů a technické pomoci pod záštitou programu InvestEU. Společně s pokračováním a rozšířením Garančního fondu Kreativní Evropy by tyto nástroje mohly zahrnovat společné investice takzvaných andělských investorů skrze strukturální fondy a společné investice pomocí tzv. venture kapitálu, doplněné vlastním crowdfundingem.
Prezentace projektu ONSTAGE (Pavla Lukešová, magistrát Brno) 17. 4. 2019 Prezentace Pavly Lukešové (Odbor kultury Magistrátu města Brno) ONSTAGE ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Prezentace Kateřiny Klabanové (CEATL) 29. 4. 2019 Prezentace aktivit CEATL a doporučení pro nakladatele i překladatele, jak se zapojit do šíření překladové literatury (Kateřina Klabanová, CEATL) ze semináře Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele, konal 29. dubna 2019 v Kampusu Hybernská Praha.
Prezentace IDU a podpora literatury (Viktor Debnár) 29. 4. 2019 Prezentace aktivit IDU v oblasti literatury ze semináře Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele, konal 29. dubna 2019 v Kampusu Hybernská Praha.
Prezentace Kreativní Evropa – Podpora literatury (Magdalena Müllerová) 29. 4. 2019 Prezentace programu Kreativní Evropa - Kultura ze semináře Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele, konal 29. dubna 2019 v Kampusu Hybernská Praha.
Prezentace projektu Fabulamundi (Pavla Klouzalová, divadlo Letí) 17. 4. 2019 Prezentace projektu Fabulamundi Pavly Klouzalové (Divadlo Letí) ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Prezentace projektu ThinkFilm (Terezie Křižíkovská a Adéla Mrázová, NaFilm) 17. 4. 2019 Prezentace zakladatelek národního filmového muzea NaFilm Terezie Křižíkovské a Adély Mrázové ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Prezentace projektu Shared Cities (Stehanie Heublein, Goethe Institut) 17. 4. 2019 Prezentace zakladatelek národního filmového muzea NaFilm Terezie Křižíkovské a Adély Mrázové ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Prezentace Svena Skorice Planning EU Projects 17. 4. 2019 Prezentace Svena Skorice (Goethe Institut Brusel) Planning EU Projects ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Prezentace programu Kreativní Evropa a další podpora evropských projektů 17. 4. 2019 Prezentace programu Kreativní Evropa (Magdalena Müllerová) a dalších možností podpory (Eva Žáková) ze semináře Podpora evropských kulturních projektů, který se konal 17. dubna 2019 v Goethe Institutu Praha.
Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití 14. 3. 2019 Kancelář Kreativní Evropa vydala publikaci Kulturní dědictví. Návod k (pou)žití u příležitosti Evropského roku kulturního dědictví 2018. Představuje současné tuzemské i zahraniční v oblasti kulturního dědictví a památkové péče, ale také aktuální společenské (mega)trendy. Publikované texty můžou být skvělou inspirací, jak kulturní dědictví začít (znovu či více) používat – i žít!
Partner search form 1. 1. 2014 Hledáte partnery, nebo byste se chtěli zapojit do evropského projektu spolupráce? Vyplňte dotazník a pošlete na kultura@kreativnievropa.cz, my dotazník rozešleme do sítě kanceláří Kreativní Evropa, které sídlí v téměř 40 evropských zemí.
Creative Europe Networks 2018 1. 4. 2018 Přehled evropských sítí podpořených programem Kreativní Evropa v období let 2017-2021.
Prezentace New Agenda for Culture 31. 5. 2018 Evropská komise schválila nový strategický dokument New Agenda for Culture. Zde se můžete přehledně dozvědět, čeho se týká.
Střed zájmu: PUBLIKUM kulturního dědictví 2018 8. 11. 2018 Elektronická publikace představuje 12 inspirativních projektů práce s publikem v oblasti kulturního dědictví, které se byly prezentovány dne 8. 11. 2018 v divadle Archa, Praha.
Focal Point: Upcycling Cultural Heritage_ZPRÁVA Z KONFERENCE 8. 11. 2018 8. listopadu 2018 proběhla v pražském Divadle Archa konference Focal Point: Upcycling Cultural Heritage, kterou zorganizovala Kancelář Kreativní Evropa u příležitosti Evropského roku kulturního dědictví. Cílem konference bylo zamyslet se nad současnou rolí, jakou hrají různé paměťové a kulturní instituce ve vztahu k veřejnosti, nad možnými novými přístupy ke kulturnímu dědictví, ve kterých by hlavní roli hráli návštěvníci, a inspirovat odborné publikum konference příklady takového přístupu v zahraničí i u nás. Konference měla za cíl odpovědět si na tři základní otázky: Pro koho pečujeme o kulturní dědictví, Co mohou paměťové instituce nabídnout společnosti a Jaký je vztah kulturního dědictví a současného umění.