Zavřít

Kosovská 7Arte hledá partnery pro více kulturních projektů

7Arte je alternativní kulturní centrum z města Mitrovica v Kosovu. Věnuje se mnoha aktivitám, jako jsou audiovizuální workshopy, hudební festivaly, street art, noci poezie, výměnné a vzdělávací programy a hlavně akce zaměřené na životní prostředí. Skrze tyto aktivity se 7Arte snaží o vytvoření inkluzivního, klidného a udržitelně se rozvíjejícího regionu.

Z dobu svého působení se 7Arte podílelo na mnoha projektech spojujících kulturní aspekt se životním prostředím. V této oblasti hledá partnery zejména pro projekt „Green Festival“, jehož cílem je zvýšit společenské povědomí o ochraně životního prostředí, ale také zlepšit kulturní život mezi různými etniky v severní části Kosova.

7Arte také pracuje na projektu “Civic-PublicPartnership for Innovative Governance of Public Infrastructure in Peja, Prizren and Mitrovica”. Cílem tohoto projektu je posílení role místních kulturních organizací a odborníků ve správě veřejné infrastruktury. V rámci projektu se 7Arte snaží o revitalizaci bývalých industriálních komplexů a chce z nich vytvořit sociální vzdělávací centra, které budou poskytovat praktické služby a tímto způsobem zvýší úroveň zaměstnanosti a zároveň nabídnou základ pro udržitelný rozvoj regionu.

Jedná se o typ projektu usilující o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně plánované výzvy Projekty spolupráce na západním Balkáně.

Kontakt: T +383(0)38 748 861, E info@7-arte.org

Odkazy

Kreativní
Evropa

dílčí program KULTURA

Výzvy

Akce

Nabídky partnerství

STORIES

Novinky

Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití

Užitečné odkazy

Kontakt

Kancelář Kreativní Evropa – KULTURA
Celetná 17
110 00

224 809 118
224 809 134
kultura@kreativnievropa.cz

Newsletter