Zavřít

Jak řídit Projekty spolupráce v době koronaviru

Šíření koronaviru a s ním spojená opatření na evropské i národní úrovni mají obrovský dopad na aktivity projektů podpořených z programu Kreativní Evropa. Výkonná agentura EACEA už vydala seznam nejčastějších otázek a odpovědí, my vám nyní přinášíme 8 tipů, které by měly zajistit co nejhladší průběh u právě probíhajících Projektů spolupráce.

  • Doporučujeme se spojit s vaší kontaktní osobou ve Výkonné agentuře a informovat o aktuální situaci a jakmile to bude možné, sdílejte navrhované změny.
  • Měřte si dobu jednání s partnery v projektu a zahrnujte tyto náklady do rozpočtu v oblasti komunikace.
  • Jakmile se s partnery shodnete na alternativním plánu projektu, dejte o něm vědět vašemu kontaktu ve Výkonné agentuře –⁠ dokument by měl zahrnovat seznam klíčových změn, aktualizovaný časový plán a změny rozpočtu (buďte konkrétní a struční).
  • Prezentujte kontaktu z Výkonné agentury dobře promyšlené a naceněné revize plánů. Ujistěte se, že se změnami budou souhlasit –⁠ prioritou je naplnění původně deklarovaného cíle celého projektu.
  • Někteří úředníci nabízejí možnost telefonátů s vedoucími projektů. Zjistěte, zda tuto možnost nabízí i referent pro váš projekt. Upozorňujeme, že zaměstnanci Výkonné agentury mohou být v současné době ošetřovateli nebo se mohou sami potýkat se zdravotními problémy a odpověď tak může přijít později, než je obvyklé.
  • Doporučujeme, abyste si vytvořili časový plán opatření (individuální, organizační, vládní apod. –⁠ např. omezení kulturních akcí, zákaz vycestovat ad.), která mohla ovlivnit chod vaší organizace a plánování aktivit projektu. Pokud jste dostali e-maily s jednotlivými opatřeními a radami, ukládejte si jejich kopie. Může to být důležité pro vysvětlování některých vašich rozhodnutí.
  • Pokud posouváte některé z aktivit, zvažujte i budoucí schopnosti vaší organizace a partnerů. Zjistěte si, kolik aktivit a jaké povahy se přesouvá na podzim 2020.
  • Ve finále jste vy experty na vaši organizaci a vaše publikum.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se nám ozvat na těchto kontaktech, případně se k nám přidejte na Happy Hour.

Rádi si poslechneme vaše připomínky a doporučení a budeme je dál předávat Výkonné agentuře, zúčastnit se tak můžete i kulatého stolu podpořených projektů, který pořádá česká Kancelář Kreativní Evropa –⁠ Kultura. Informace o nejbližším kulatém stolu zjistíte zde.

Ministerstvo kultury ČR vyhlásilo výzvu na podporu účastníků evropských projektů v rámci programu Kreativní Evropa –⁠ Kultura, uzávěrka 1. kola je 30. dubna, více informací najdete zde.

Kreativní
Evropa

dílčí program KULTURA

Výzvy

Akce

Nabídky partnerství

Kreativní Evropa v ČR 2014–2020

Novinky

STORIES

Užitečné odkazy

Kontakt

Kancelář Kreativní Evropa – KULTURA
Nekázanka 16
110 00 Praha 1

kultura@kreativnievropa.cz

Newsletter