Zavřít

Pražská ozvěna evropského projektu EuroNoize

Are a projekt EuroNoize v Bike_Jesus představí srbskou kapelu E-P-P a jejich intergalaktický pop.

Projekt EuroNoize, podpořený v rámci programu Kultura, oslavuje diverzitu na evropské alternativní scéně. Letos v květnu se v londýnské Scale uskutečnil koncert jedenácti kapel z celé Evropy, který byl alternativní verzí blyštivého spektáklu Eurovize. Pražská „ozvěna“ EuroNoize se uskuteční ve čtvrtek 17. října od 19:00 v Bike Jesus. Svůj „intergalaktický pop“ zde zahraje srbské duo E-P-P, které se v hlasování fanoušků na internetu umístilo v EuroNoize na čtvrtém místě.

Večer v Bike_Jesus zahájí debata hudebních publicistů a teoretiků (David Kořínek, Martýýna Svobodová, Miloš Hroch, Judita Císařová) o vztahu populární hudby a výtvarného umění. Od 20:30 zahraje pražská postpunková kapela Vellocet Roll a večer ukončí domácí synthpopový objev kurisutaru.

EuroNoize je společným dítětem izraelské umělecké dvojice Pil and Galia Kollectiv působící v Londýně, pražské organizace Are a instituce Kunsthall Oslo. Součástí projektu je i aktuální výstava EuroNoize v KunstHalle Oslo, kde si diváci mohou v obřím jukeboxu pouštět hudební videa a filmy. Výstava potrvá do 27. října. V přípravě je vinyl se skladbami kapel angažovaných v EuroNoize i knižní publikace mapující prorůstání uměleckých a hudebních scén v jednotlivých zemí.

Kreativní
Evropa

dílčí program KULTURA

Výzvy

Akce

Nabídky partnerství

STORIES

Novinky

Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití

Užitečné odkazy

Kontakt

Kancelář Kreativní Evropa – KULTURA
Celetná 17
110 00

224 809 118
224 809 134
kultura@kreativnievropa.cz

Newsletter