Zavřít

Střed zájmu: IT propojuje světy umění a vědy. Přiváží do Prahy manažerku festivalu Ars Electronica Christel Baur.

Hledání nových spojení mezi technologiemi a uměním se bude věnovat letošní ročník akce Střed zájmu: IT, který proběhne 28. 11. 2018 v pražském Centru pro architekturu a městské plánování. Hlavním hostem akce bude manažerka festivalu Ars Electronica Christl Baur.

 

V zásadě přirozené propojení dvou tvůrčích procesů je obohacením a inspiracím pro zapojené umělce i vědce, ale také možností testovat nové technologie v praxi, v nových kontextech a naopak posouvat hranice a možnosti umělecké tvorby – a diváckého zážitku. A je to také skvělá přiležitost pro investory.

Právě Festival Ars Electronica v Linci se stal před téměř čtyřiceti lety iniciátorem, propagátorem a trendsetterem v oblasti spolupráce napříč procesy umělecké tvorby, technologického vývoje i průmyslové výroby. Každoročně se zde setkávají stovky umělců, vědců, designérů, technologů, podnikatelů a sociálních aktivistů z celého světa, aby hledali nové společenské a technologické souvislosti i jejich možné budoucí projevy.

Podpora spolupráce mezi technickými, uměleckými a vědními obory je i jednou z priorit programu Kreativní Evropa. Program nedávno podpořil vznik nových magisterských modulů zaměřených na propojení umění a informačních a komunikační technologií již na půdě univerzit. Hledání nových spojení mezi technologiemi, člověkem a uměním je cílem společného pracoviště AMU a ČVUT – Institutu intermédií (IIM). Potenciál této spolupráce i možné překážky představí na akci Střed zájmu: IT právě ředitel IIM Roman Berka.

Součástí akce bude také prezentace několika projektů z českého prostředí. Představí se například interaktivní dokument o největší důlní katastrofě Dukla, který vznikl jako doprovodný materiál ke stejnojmennému televiznímu filmu nebo také interaktivní výstava studia Oficina PŘE(D)STAV SI PRAHU, která je aktuálně k vidění právě v CAMPu.

Vstup zdarma.

 

Odkazy

Kreativní
Evropa

Podpora evropských kulturních a kreativních odvětví

Kreativní Evropa

Kultura

Media

Užitečné odkazy

Kreativní Evropa v ČR 2014-2020

Kulturní dědictví: Návod k (pou)žití

Kreativní Evropa - KULTURA

Nekázanka 16
110 00 Praha 1

kultura@kreativnievropa.cz 

Kreativní Evropa - MEDIA

Národní 28
110 00 Praha 1

221 105 209
221 105 210
media@kreativnievropa.cz

Kontakty v EU

Výkonná agentura – EACEA

Evropská komise – DG EAC

Evropská komise – DG Connect

Národní kanceláře – CED Desks