Zavřít

Vychází publikace Stories – Kultura tvoří Evropu

 

Co mají společného nový film Heleny Třeštíkové Forman vs. Forman, osmihodinová mimozemská performance Divadla Letí CampQ nebo festival dokumentárního filmu Ji.hlava? Představujeme STORIES –dvanáct příběhů vybraných z desítek projektů, které se v České republice mohly uskutečnit mimo jiné díky podpoře programu Evropské unie Kreativní Evropa.

„Bez Kreativní Evropy by to nešlo,“ opakují se reakce tvůrců podpořených projektů v textech Vojtěcha Ryndy. “Detaily se liší, princip zůstává stejný: podpora ze strany Evropské unie je zásadní, ať už jde o filmy, festivaly, celoroční aktivity, knižní překlady, počítačové hry nebo jiné počiny na kulturní scéně. Týmž dechem zaznívá, že tato podpora chodí ruku v ruce s komunikací, výměnou zkušeností, sdílením know how.”

Letos je to právě 15 let, kdy využíváme všech výhod, které členství v EU přináší. Týká se to nejen finanční podpory, kterou právě z programu Kreativní Evropa čerpáme více než úspěšně, ale třeba i toho, že díky volnému pohybu osob, zboží a služeb je přeshraniční spolupráce v kulturních projektech daleko jednodušší, než kdy dřív – ať už se jedná o uspořádání knižního veletrhu nebo filmovou koprodukci.

Prostřednictvím dvanácti příběhů z publikace STORIES Vám můžeme nyní zprostředkovat, kdo a co stojí za projekty podpořenými z programu Kreativní Evropa. Doufáme, že pro Vás budou vybrané příklady inspirací a motivací k přípravě dalších evropských projektů.

Publikaci najdete ke stažení níže. V případě zájmu o zaslání tištěné verze nás kontaktujte na E kultura@kreativnievropa.cz.

Odkazy