Zavřít

i-Portunus 3. výzva na krátkodobou mobilitu

Uzávěrka

5. 9. 2019

Číslo výzvy

i-Portunus

Neaktivní

i-Portunus vyhlašuje třetí výzvu na podporu umělců a odborníků v oblasti kultury při využívání krátkodobých a flexibilních možností mezinárodní spolupráce: pohybovat se mezi různými evropskými státy, navazovat mezinárodní spolupráci a plně těžit z evropského diverzifikovaného kulturního ekosystému.

i-Portunus testuje schéma mobility malého rozsahu, jehož výsledky budou klíčové při vytváření nového programu v rámci dalšího programu Kreativní Evropa, jenž poběží od roku 2021 do roku 2027.

Hlavní zaměření zůstává ve dvou oblastech: scénická umění (s výjimkou hudby) a výtvarné umění. Stejně jako při druhé výzvě jsou možné skupinové přihlášky i segmentované mobility, tyto mobility ale musí být v rozsahu 15 až 60 dní a jejich cílem je mezinárodní spolupráce, pobyt zaměřený na tvorbu, nebo profesní růst.

Tato výzva bude vyhlášená 14. 8. 2019. Je poslední ze tří výzev k finanční podpoře mobility umělců a odborníků v oblasti kultury každého věku, národnosti, vzdělání a zkušenosti, kteří legálně pobývají na území státu zapojeného v programu Kreativní Evropa.

Uzávěrka výzvy je 5. 9. 2019. Její výsledky budou vyhlášeny 26. 9. 2019.

Více informací i pilotním programu i-Portunus najdete zde.

Ke stažení