Právě probíhá

Historický film VE JMÉNU CTI právě v kinech

Paříž, 1887. Duel je oficiálně zakázanou, ale stále běžnou praxí rozhodování sporů a hájení cti. Tedy, pokud jste muž… Podle Marie-Rose Astié de Valsayre by to tak ale nemělo zůstat. Odvážná a inteligentní žena se rozhodne, že půjde příkladem a postaví se aroganci a nadřazenosti mužů se zbraní v ruce.
Skutečnými událostmi inspirovaný francouzský snímek Vincenta Pereze podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA do kin přináší Artcam.

PUTINOVO HŘIŠTĚ v českých kinech

Jak souvisí výbuchy ve Vrběticích s otravami jedem a dalšími operacemi ruských tajných služeb? Odpovědi hledá režisér Konrad Szołajsky v celovečerním dokumentárním filmu podpořeném programem KE MEDIA, který do kin přináší Pilot Film.

ANNECY FESTIVAL

Annecy International Animation Film Festival je největším a nejvýznamnějším festivalem animovaných filmů na světě. Festival probíhá od 9. do 15. června 2024 ve francouzském Annecy.

Saint Omer právě v kinech

Francouzské drama ze soudní síně SAINT OMER, v němž čelí mladá spisovatelka svým osobním traumatům, když sleduje proces se ženou obviněnou ze zabití vlastního dítěte. Spolu s tím, jak se odhaluje životní příběh obviněné – krutým dětství v Senegalu počínaje a postupným odcizením se rodině a společnosti po příjezdu do Evropy konče – vyvolávají se v novinářce vlastní traumata rasismu a citové manipulace. Ta mohou sice zůstat nevyslovena, ale přesto nás mohou zákeřně a nenávratně ničit. Film Europe přináší do kin film podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA.

'
'

Doporučujeme

Kontaktujte nás

Hledáte podporu pro svůj projekt?
Poradíme vám. Od toho tu jsme.

Kontakt

Sledujte nás

Jsme aktivní na sociálních
sítích. Sledujte nás!