Právě probíhá

Francouzský válečný film OTEC A SYN v kinech

Píše se rok 1917. Bakary Diallo (Omar Sy) narukuje do francouzské armády, aby se připojil ke svému sedmnáctiletému synovi Thiernovi (Alassane Diong), který byl odvlečen do armády násilím. Otec a syn jsou posláni na frontu, aby se společně postavili válce. Otec udělá vše pro to, aby syna vytáhl z bojů a přivedl živého a zdravého zpět domů.
Snímek podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA do kin přináší Pilot Film.

DOGMAN právě v kinech

Vizionářský režisér Luc Besson přichází s fascinujícím antihrdinou na jeho cestě za odplatou a vykoupením. Jeho jeho nejnovější film si získal velkou pozornost diváků i kritiků na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl nominován na prestižní cenu Zlatý lev pro nejlepší film.
Bioscop přináší do kin film podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA.

Mlsné medvědí příběhy: Na pól! v kině

Nerozluční medvědí kamarádi, velký Nedvěd a mrňous Miška, se vrací na plátna kin ve zbrusu novém polárním dobrodružství. Tentokrát na pozvání lední medvědice vyrážejí na nanukový festival na dalekém pólu. Nanukům brum!
Bioscop přináší do kin animovaný film podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA.

Film Alma a Oskar v českých kinech

Oskar Kokoschka je jedním z největších expresionistických malířů své doby, Alma Mahler je nadějnou skladatelkou. Jejich vášnivý milenecký vztah v obou probudí nepoznanou touhu spojenou s uměním a posedlostí.
CinemArt přináší do kin film podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA.

Karaoke Blues

KARAOKE BLUES právě v kinech

Svérázný finský režisér Aki Kaurismäki natočil vlastní okouzlující pojetí osudové romance prodchnuté láskou k filmařině, které na festivalu v Cannes získalo Cenu poroty.
Aerofilms přináší do kin film podpořený programem Kreativní Evropa MEDIA.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Tonda, Slávka a kouzelné světlo v českých kinech

Animovaný film Tonda, Slávka a kouzelné světlo vypráví o dobrodružství, které v tajemném domě zažijí dvě jedinečné děti. Tonda od narození svítí, zatímco jeho nová sousedka Slávka má zázračnou baterku, která pouze jim dvěma odhaluje světy plné barev a kouzel. Film o kamarádství, fantazii a odvaze byl podpořen ve vývoji programem Kreativní Evropa MEDIA.

Cena diváků LUX

Rozhodněte o tom, který z 5 nominovaných filmů získá Cenu diváků LUX a vyhrajte cestu na slavnostní předání cen ve Štrasburku. Hodnotit filmy můžete až do června 2024.

Cenu uděluje Evropská filmová akademie (EFA) společně s Evropským parlamentem.

'
'

Doporučujeme

Kontaktujte nás

Ztrácíte se v evropských grantech?
Poradíme vám. Od toho tu jsme.

Kontakt

Sledujte nás

Jsme denně aktivní na sociálních
sítích. Už vám nic neuteče.