Právě probíhá

Portugalská melancholie na pražském podiu

Slastné indiefolkové melodie s jemnou příměsí blues a psychedelie. Dvojice The Lemon Lovers píše písničky, které k posluchačům promlouvají dnešním jazykem melancholie. Koncert portugalské kapely, který proběhne 1. března v Paláci Akropolis, je organizován v rámci platformy Liveurope.

Evropská hlavní města kultury 2023

V letošním roce se prestižní titul přesunul ke třem novým městům: Elefsina (Řecko), Timisoara (Rumunsko), Veszprém (Maďarsko). Akce, výstavy a představení budou po celý rok oslavovat kulturní rozmanitost a bohatství vybraných měst.

RE_USE hledá tým mladých umělců a odborníků

V rámci podpořeného projektu, který se zaměřuje na tvorbu uměleckých instalací na téma udržitelnosti, budou vytvořena tři umělecká díla ve veřejném prostoru v Benátkách, v Ústí nad Orlicí a v Kópavoguru. Zájemci se mohou hlásit do 17. února. Za Česko je členem projektu Sculptureline.

Film Osm hor v kinech

Italský film Osm hor podle bestselleru Paola Cognettiho o hodnotě přátelství a hledání smyslu života ve stínu majestátních hor, který podpořila v distribuci Kreativní Evropa, do českých kin přináší Aerofilms.

Blízko

Belgický film Blízko právě v kinech

Film BLÍZKO belgického režiséra Lukase Dhonta vyhrál Grand Prix na festivalu v Cannes, je nominován na Zlatý Globus a bude za Belgii bojovat o Oscara. Snímek, který vyniká civilností, uměřeností, neobvyklou empatií a fenomenálními hereckými výkony, do kin přináší Artcam films.

'
'

Doporučujeme

Kontaktujte nás

Ztrácíte se v evropských grantech?
Poradíme vám. Od toho tu jsme.

Kontakt

Sledujte nás

Jsme denně aktivní na sociálních
sítích. Už vám nic neuteče.