Na malých regionech záleží – inspirativní přednášky v Broumově

Registrace ukončena Stáhnout do kalendáře (.ics)
Srdečně vás zveme na dvě inspirativní přednášky s titulem Na malých regionech záleží, které pronesou zahraniční expertky Nancy DuxburyElse Christensen-Rezepovic. Akce se koná 23. 5. od 10 hodin v Klášteře Broumov a bude tlumočena do češtiny.
HOSTÉ
Nancy Duxbury (expertka na kulturu ve venkovských oblastech a odlehlých regionech, kulturní turismus, CCI, mapování a kulturní plánování) bude hovořit o významu kultury a kulturního dědictví pro venkovské oblasti.
Else Christensen-Redzepovic (expertka na EHMK a členka mezinárodní hodnotící poroty titulu EHMK) se bude zabývat tématem Evropských hlavních měst kultury a jejich potenciálem pro region z pohledu měst, která kandidovala, ale nakonec titul nezískala.
Přednášky se konají v rámci projektu Closing the Gap pořádaný organizací European Network of Cultural Centres ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov a Broumovem 2028+. Jde o pátý z celkem šesti kulatých stolů, které se v průběhu tří let konají po celé Evropě.
Realizace kulatého stolu je podpořena Královéhradeckým krajem, Kanceláří Kreativní Evropa Kultura, Broumovem 2028+ a Ministerstvem kultury.

PROGRAM

10:00-10:30
Úvod a přivítání
  • Piet Forger (koordinátor programu Closing the Gap)
  • Žaneta Vávrová (Vzdělávací a kulturní centrum Broumov) & Marie Silondi (Broumov 2028+)
10:30-12:30
Na malých malých regionech záleží (inspirativní přednášky odborníků)
  • Nancy Duxbury (expertka na kulturu ve venkovských oblastech a odlehlých regionech, kulturní turismus, CCI, mapování a kulturní plánování) bude hovořit o významu kultury a kulturního dědictví pro venkovské oblasti.
  • Else Christensen-Redzepovic: Else Christensen-Redzepovic (expertka na EHMK a členka mezinárodní hodnotící poroty titulu EHMK) se bude zabývat tématem Evropských hlavních měst kultury a jejich potenciálem pro region z pohledu měst, která kandidovala, ale nakonec titul nezískala.
  • Otázky a odpovědi / Diskuse
12:30-14:00
Neformální oběd