Culture Moves Europe: Webinář představení druhých výzev na krátkodobou mobilitu

Na středu 8. listopadu 2023 od 10.00 do 11.30 jsme pro vás připravili webinář, na kterém jsme vám představili podmínky výzev Culture Moves Europe.

Krátkou prezentací s možností otázek účastníky provedl Viktor Debnár z Kanceláře Kreativní Evropa Kultura. Hostem byla hudebnice a multimediální umělkyně Lenka Morávková, která působila jako hodnotitelka předchozího kola žádostí Culture Moves Europe.

Webinář bylo možné sledovat také v živém vysílání na našem Facebooku.
Záznam v češtině najdete na našem YouTube.

Výzvy Culture Moves Europe

Culture Moves Europe finančně podporuje výjezdy individuálních umělců a kulturních pracovníků do zahraničí. Grant na základě paušálních sazeb pokrývá cestovní náklady na cestu do jedné ze zemí Kreativní Evropy. O finanční podporu můžete žádat průběžně do 31. května 2024.

Rezidenční výzva Culture Moves Europe poskytuje finanční podporu organizacím a právnickým osobám, které chtějí hostit zahraniční umělce a kulturní profesionály. Proces podávání žádostí se skládá ze dvou fází. V první fázi se vybírají hostitelské organizace. Úspěšní žadatelé postupují do druhé fáze, během níž si vybírají umělce a kulturní profesionály, kteří se zúčastní jejich rezidenčních projektů. V rámci této fáze se konají tzv. matchmaking sessions, které pomáhají propojit zájemce o rezidence s hostitelskými organizacemi v rámci zemí Kreativní Evropy. Termín uzávěrky: 16. ledna 2024

Výzvy jsou určeny žadatelům z následujících oblastí: architektura, kulturní dědictví, design a módní návrhářství, literatura, hudba, scénická umění a výtvarné umění.