dok.incubator INT

Mezinárodní workshop dok.incubator INT pro dokumentární filmy určený pro ambiciózní celovečerní dokumentární filmy ve fázi hrubého střihu.

Osm vybraných mezinárodních týmů, složených z producenta, režiséra a střihače během tří týdenních workshopů v průběhu 8 měsíců intenzivně pracují na střihu, marketingové a distribuční strategii, s cílem najít pro svůj film nejlepší způsob vyprávění a oslovit diváky po celém světě.

Týmy se zaměří na unikátní sdělení filmupropracování dramaturgické linky jeho příběhu a také zasazení filmů do mezinárodního kontextu a nalezení konkrétních nástrojů k efektivnímu oslovení budoucího publika.

Program zaměřený na profesní rozvoj filmařů probíhá pod vedením špičkových lektorů. Lektory jsou lidé z branže, renomovaní producenti, marketingoví specialisté a střihači, kteří sami pravidelně uvádějí své filmy na prestižních mezinárodních festivalech. Právě jejich praktické zkušenosti jsou pro úspěch workshopu klíčové. A na praktickém přístupu stojí i práce participantů – nové dovednosti si osvojují přímo při práci na vlastním filmu.

Účastníci se zúčastní tří rezidenčních workshopů v různých fázích vývoje projektu.

Harmonogram:

  1. session: duben 2024 // ROUGH CUT
  2. session: červen 2024 // FINE CUT
  3. session: září/říjen 2024 // NEAR PICTURE LOCK

Podmínky účasti: znalost angličtiny, osobní účast na všech workshopech

Uzávěrka přihlášek: 25. ledna 2024 

Kontakt: