FRAME Basics

Kurz FRAME Basics je součástí FRAME vzdělávacího programu, který pořádá francouzský INA (Institut national de l’audiovisuel) ve spolupráci s FIAT/IFTA (International Federation of Television Archives) a EBU Academy (European Broadcasting Union).

Jednotlivé kurzy pokrývají různé fáze procesu správy audiovizuálního archivu – od jeho uchování, digitalizace, dokumentace až po jeho zpřístupnění, opětovné použití a propagaci, a to včetně právních, ekologických, technických, obchodních a dalších aspektů této práce.

FRAME Basics je šestidenní online kurz, který se koná na jaře 2022 a poskytne základní znalosti začínajícím profesionálům v oblasti správy audiovizuálního archivu. Kurz je určen profesionálům s menšími zkušenostmi.

(Dalšími kurzy programu jsou FRAME Advanced a FRAME Mentoring. FRAME Advanced je pětidenní kurz určený zkušenějším profesionálům, který se bude konat na podzim – místo konání bude upřesněno. Kurz je zaměřen na nejnovější procesy a inovace v oblasti správy audiovizuálního dědictví. FRAME Mentoring je šestiměsíční program pro mladé filmové profesionály v oboru audiovizuálních archivů s praxí do 5 let – viz informace na našem webu zde. )


Konání:
8. – 10. 6. a 13. – 15. 6.  2022, online

Kurzovné: 500 Euro (300 Euro pro příjemce stipendia)

Uzávěrka přihlášek: 11. 5. 2022

Přihláška zde.

Více info zde.

Informace: