Politická diskuze Cultural Deal for Europe: Culture is the new energy for Europe

Registrace ukončena Stáhnout do kalendáře (.ics)

European Cultural FoundationCulture Action EuropeEuropa Nostra vás zvou k účasti na výroční politické diskusi Culture Deal for Europe: Culture is the new energy for Europe, která se uskuteční 28. února od 15 do 18 hodin.

Blíží se volby do Evropského parlamentu v roce 2024, kterým bude v roce 2023 předcházet přezkum víceletého finančního rámce v polovině období, který by mohl přidat do rozpočtu EU na druhou polovinu finančního cyklu další prostředky na řešení éry polykrize.

Kultura musí být jádrem obou debat a musí být strategicky zapojena do společného úsilí v Evropě. Jsme přesvědčeni, že kultura je základní hodnotou demokracie a že je naší povinností představit si budoucí místo a úlohu kultury a kulturního dědictví v Evropě.

Kampaň Culture Deal for Europe, kterou připravily organizace Culture Action Europe, European Cultural Foundation a Europa Nostra, představuje osm návrhů, které by měly kulturu dostat do centra pozornosti politik EU.

Dne 28. února o nich budeme diskutovat s poslanci Evropského parlamentu zastupujícími různé politické skupiny. Zveme vás, abyste se tohoto rozhovoru zúčastnili online a zapojili se do otevřené a demokratické konverzace mezi tvůrci evropské politiky a kulturním ekosystémem.

Prosíme vás, abyste se na online webinář zaregistrovali prostřednictvím níže uvedeného odkazu. Uzávěrka registrace je 27. února v 11 hodin.