European Work in Progress v Kolíně nad Rýnem

Výzva pro producenty k účasti na EUROPEAN WORK IN PROGRESS (EWIP), který se koná v rámci Filmového festivalu v Kolíně nad Rýnem (FFCGN) 19. – 26. října 2023.

EWIP je určen 30 vybraným producentům evropských filmů, kteří představí ukázky ze svých celovečerních hraných, dokumentárních a animovaných filmů ve fázi výroby či post-produkce distributorům, obchodním zástupcům, vysílacím společnostem, festivalům a finančníkům z celé Evropy s cílem najít partnery pro distribuci, prodej nebo spolufinancování.

Na rozdíl od ostatních koprodukčních trhů se EWIP zaměřuje na prezentaci projektů, které jsou již ve výrobě. Výhodou této pozdější fáze výroby je, že lze projekty mnohem lépe posoudit z hlediska jejich vhodnosti pro uvedení do kin, protože je již k dispozici obrazový materiál. Kromě toho EWIP nabízí také předem organizovaná individuální setkání, panelové diskuse, workshopy, večerní akce a neformální příležitosti k navazování kontaktů. Projekty se navíc mohou ucházet o ceny včetně postprodukčních služeb v hodnotě 50 000 EUR.

Uzávěrka registrace: 1. září 2023.

EWIP organizuje německé sdružení nezávislých distributorů AG Verleih ve spolupráci s Film- und Medienstiftung NRW, Film Festival Köln, TorinoFilmLab a Creative Europe Desks Germany.

Více informací '
Všechny novinky