Evropský festivalový fond pro začínající umělce/kyně (EFFEA) nabízí již třetí program pro rozvoj mezinárodní umělecké kariéry

Evropský festivalový fond pro začínající umělce/kyně (EFFEA) chystá program na podporu začínajících umělců/kyň ve spolupráci s evropskými festivaly. EFFEA v rámci programu zorganizuje přibližně 50 rezidenčních pobytů, kterých se zúčastní 50 začínajících umělců/kyň a festivaly z různých zemí EU.

Přihlášky lze podávat od 15. ledna 2024 do 19. března 2024.

Přihlásit se mohou všechny umělecké festivaly z členských států EU, Kreativní Evropy a dalších zahrnutých zemí, které jsou zaregistrovány na portálu FestivalFinder.eu.

Výzva je pro festivaly a umělce/kyně, kteří splňují následující podmínky:

  • Festivaly existují alespoň jeden rok a lze je najít na FestivalFinder.eu. Registrujte se zde.
  • Oficiální adresa v jednom z členských států EU.
  • Činnost v oblasti architektury, baletu a současného tance, cirkusu, designu/užitého umění, digitálního umění, filmu, lidového umění, literatury, hudby, street artu, divadla, fotografi/videa, sochařství, malířství a multidisciplinárního umění.

EFFEA pořádá během výzvy informační schůzky a setkání s partnery v následujích termínech: 09.02.2024, 01.03.2024.

EFFEA je iniciativou Evropské asociace festivalů. Jedná se o tříletý projekt, který funguje jako platforma pro rozvoj kariéry na mezinárodní úrovni prostřednictvím festivalů pro začínající umělce/kyně. Podporuje tak také přeshraniční spolupráci mezi festivaly a nabízí divákům nové a překvapivé příležitosti k setkání se začínajícími umělci/kyněmi a jejich tvorbou.

Neváhejte kontaktovat EFFEA s dotazy a návrhy.

Donika Rudi Berishaj, EFFEA Coordinator:

Luana Santos, Communication and Administration Assistant:

Více informací '
Všechny novinky