Rezidence pro mládež v oblasti evropského dědictví

Výzva European Heritage Youth Residency na rezidenci pro mládež v oblasti kulturního dědictví v Neapoli v Itálii je otevřená do 12. února 2023.

Europa NostraLa Paranza Cooperative, vítěz Cen evropského dědictví / Cen Europa Nostra, pořádají ve dnech 13.-18. března 2023 v Rione Sanità v italské Neapoli první ročník rezidenčních pobytů pro mládež v oblasti evropského dědictví. Bude vybráno přibližně 15 mladých památkářů, kteří se sejdou, aby společně diskutovali o úloze památkářské komunity v procesu regenerace měst. Program bude zahrnovat setkání s lokálními stakeholdery, návštěvy památek a workshopy zaměřené na hledání řešení.

Chcete-li se dozvědět více o rezidenci a pravidlech pro podání přihlášky, přečtěte si výzvu zde. Přihlášky (životopis a motivační dopis) je možné zasílat do 12. února 2023 e-mailem ().

Program European Heritage Youth Residencies je organizován v rámci projektu sítě Europa Nostra European Cultural Heritage Agora „Posílení evropského hnutí občanské společnosti pro kulturní dědictví“, který je spolufinancován programem Kreativní Evropa.

Výzva '
Všechny novinky