Brexit. A co dál?

Velká Británie opustila k 31. lednu 2020 Evropskou unii – co to znamená pro program Kreativní Evropa a potenciální české žadatele i jejich britské partnery?

Na základě schválené dohody mohou organizace z Velké Británie žádat o financování z fondů Kreativní Evropy až do konce stávajícího programového období, tedy do 31. prosince 2020. V případě úspěšné žádosti získají podporu na celé trvání vybraného projektu, tedy i po roce 2020. Pravidlo platí i pro žadatele, jejichž projekty v současné chvíli probíhají a jejich ukončení je v plánu pro rok 2021 nebo později. 

Program Kreativní Evropa 2021–2027 je otevřen i pro země, které nejsou součástí Evropské unie, podle nejnovějších informací ale Velká Británie o participaci na programu usilovat nebude.

Kancelář Kreativní Evropa UK všem organizacím radí, aby i během roku 2020 do svých žádosti zahrnovali partnery z Velké Británie, čerpání financí z letošních výzev totiž není nijak ohroženo a bude pokračovat až do ukončení podpořených projektů (tedy i po roce 2020).

Pro více informací sledujte přímo stránky Kanceláře Kreativní Evropa UK. V případě nejasností se neváhejte obrátit na českou Kancelář Kreativní Evropa.

Všechny novinky