Výsledky 2. kola výzvy Kina jako inovační huby pro místní komunity

Evropská komise zveřejnila výsledky výzvy Kina jako inovační huby pro místní komunity. Výzva byla zveřejněna mimo obvyklé okruhy podpory programu Kreativní Evropa jako přípravná akce. Jejím záměrem bylo vytvořit z kin zejména v oblastech s omezenou kulturní infrastrukturou a v oblastech silně zasažených pandemií inovativní kulturní centra tzv. hubs. Přestože se na první pohled jedná o výzvu zaměřenou pouze na organizace z oblasti audiovize, žádat mohly všechny kulturní organizace, které v rámci svého programu nabízí filmové projekce a doprovodný program.

Do druhého kola výzvy se přihlásilo celkem 37 projektů, z nichž byly podpořeny čtyři v celkové výši 1,5 milionu eur. Dva projekty byly vybrány jako náhradníci a uvedeny na tzv. reserve listu. 

Podpořen byl mimojiné projekt Interconnecting Cinema pod vedením maďarské organizace Budapest Film Zrt, na němž se jako partneři podílí dvě české organizace: Kino Aero a Film Union (Kino Světozor). Jedním ze dvou projektů uvedených na reserve listu je COME 2 THE CINEMA! pod vedením ostravského centra Pant. Gratulujeme!

Podrobnosti a výsledky výzvy '
Všechny novinky