Program prvního ročníku Festivalu Nového evropského Bauhausu

Ve dnech 9. až 12. června proběhne Festival Nového evropského Bauhausu. První ročník festivalu přinese výstavy, umělecká vystoupení, konference, semináře a další setkání. Část z nich se bude odehrávat prezenčně přímo v Bruselu, nebo na jiných místech v Evropě, a část proběhne online.

krásně | udržitelně | společně

Festival bude prostorem pro setkání Evropanů z různých odvětví, kteří se zamýšlejí nad budoucností našeho života. Je to příležitost prozkoumat hodnoty Nového evropského Bauhausu a jejich význam při řešení společenských výzev.

Program

Podívejte se na kompletní festivalový program!

Festivalu nového evropského Bauhausu se můžete zúčastnit mnoha způsoby.

Centrem aktivit letošního ročníku je Brusel, ale desítky přednášek, akcí, představení a projektů se uskuteční i v dalších evropských městech. Na stránce s programem se dozvíte více o plánovaných aktivitách, jejich umístění a načasování.

Pokud dáváte přednost sledování festivalu z pohodlí domova, máme pro vás také řešení: rozsáhlý výběr akcí se bude konat online. Stačí zaškrtnout „online“ v nabídce na levé straně stránky s programem.

Program v České republice

Sustainable Design Forum / Udržitelnost jako trend současného designu

9. 6. od 10 do 13 hodin

Czech House, Štěpánská 567/15, Praha

Jak souvisí design s udržitelností? Jaké jsou hlavní výzvy udržitelnosti životního prostředí a proč je řešit? Hledání odpovědí na tyto otázky bude předmětem diskusního fóra pro mladé designéry, výrobce a stakeholdery v oblasti ekodesignu. Pořádá CzechTrade.

Second home: sharing the city / Second home: Sdílené město

9. 6. od 10 hodin

KUMST kreativní hub, Údolní 495/19, Brno

Propojujeme k dialogu ty, kteří se na veřejném prostoru aktivně podílejí – ať už jsou to veřejné instituce, městská správa, architekti, designéři či aktivisté. Celodenní event představí zajímavá řešení městského prostoru v Brně i jiných městech.

Součástí je i debata Šetrně a zodpovědně z cyklu Pro lepší život ve městech pořádaného Kanceláří Kreativní Evropa a CCEA MOBA.

TEREZIN – VISION 2030, From Ruin to Diamond

9., 10. a 11. 6. od 14 hodin

Terezín

Akce společnosti Inicium inventive s.r.o. představuje komplexní dlouhodobou iniciativu, jejímž cílem je oživit město Terezín.

Program ' Akce '
Všechny novinky