Stories 2 – další příběhy podpořených projektů

Kancelář Kreativní Evropa vydala Stories 2, které navazují na publikaci Stories z roku 2019 s dvanácti příběhy úspěšných podpořených projektů programem KE Kultura a MEDIA.

Druhý díl „STORIES“ obsahuje příběhy 8 projektů podpořených programem KE Kultura a MEDIA v letech 2019 – 2022.

  • Šarlatán – Životopisné drama scenáristy Marka Epsteina a režisérky Agnieszky Holland získalo selektivní podporu distribuce.
  • Liveurope – Platforma sdružující vybrané hudební kluby v Evropě, která podporuje začínající umělce v jejich snaze koncertovat v zahraničí už má přes  20 členů. Českým členem je pražský Palác Akropolis.
  • DAFilms – Streamovací portál DAFilms patří k prvním průkopníkům, kteří od samotného začátku prozkoumávali možnosti alternativní a online distribuce.
  • Invisible Lines – Projekt, který se zaměřuje na komiks, grafické romány a ilustrace, a klade si za cíl šířit nápady a umělecká díla, rozvíjet nové příležitosti pro mladé umělce a zvyšovat internacionalizaci ilustrací a komiksů. Českým partnerem je nakladatelství Baobab.
  • Queer Film Festival Mezipatra – Společný prožitek a setkávání jsou zásadní.
  • People Power Partnership – Divadelní projekt určený pro veřejný prostor. Jeho hlavním organizátorem je německý spolek Aktionstheater PAN.OPTIKUM, který do projektu zapojil dalších 13 partnerů. Českou spojkou je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.
  • MIDPOINT Institute – Mezinárodní vzdělávací instituce, která se už od roku 2010 zaměřuje na podporu dramaturgie a projektového a scenáristického vývoje filmových projektů.
  • Ostrovy soužití – Posilování sociální a environmentální spravedlnosti v oblasti kulturních institucí, to je jedním z hlavních cílů mezinárodního projektu, který na evropské úrovni iniciovala a vede Společnost Jindřicha Chalupeckého.

Příběhy 12 podpořených projektů vydala pod názvem „STORIES“ Kancelář Kreativní Evropa v roce 2019.

Stories ' Stories 2 ' STORIES - PŘÍBĚHY PODPOŘENÝCH PROJEKTŮ '
Všechny novinky