Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence / Výzva k účasti

 

 

 

 

 

 

 

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci s IDU a Studiem ALTA připravuje konferenci Střed zájmu: Udržitelnost jako způsob existence.

V tuto chvíli hledáme deset inspirativních příkladů udržitelného způsobu fungování kulturních organizací, které dostanou možnost se 12. září od 18:30 do 21:00 na této konferenci představit a podělit se s účastníky o svoje zkušenosti. Každý projekt dostane v rámci večera sedmiminutový blok. 

Udržitelnost je pojem, se kterým se každý*á z nás, kdo pracují v oblasti kultury, už zajisté nejednou setkali*y. Ať už v grantových žádostech, kde musíme vyplňovat, jak se udržitelnost promítá do naší práce, anebo v praxi, kdy například koše na tříděný odpad jsou standardem na většině kulturních akcí a v prostorech většiny kulturních organizací. Udržitelnost ale není pouze o ekologii a ochraně přírody. Jedná se o širší nahlížení na nás (lidstvo), naši činnost, naši práci, naše vztahy, a to vše v kontextu přírodních zdrojů, které nejsou neomezené.  

 Jak proniká udržitelnost do vaší každodenní práce*praxe? Hledáme příklady, které mohou inspirovat ostatní:  

  • Jak jste s tématem udržitelnosti začali u vás? 
  • Co ve vaší organizace znamená udržitelný provoz? 
  • Na jaké těžkosti narážíte? Jak motivujete ostatní v týmu, aby brali*y udržitelnost vážně? 
  • Máte příklady udržitelného manažerského přístupu? 
  • Dokážete fungovat udržitelně a vydělávat? 

Uzávěrka přihlášek je 15. července 2023. 

 Představované projekty budou vybrané z přihlášek ve spolupráci Kanceláře Kreativní Evropa, IDU a Studia ALTA. Akce se bude konat v českém jazyce a bude zajištěn záznam. 

Vybrané projekty kontaktujeme na začátku srpna 2023, účast je honorovaná. 

 

Registrace ' Více informací '
Všechny novinky