Hlasujte pro soutěžní projekty Cen Nového evropského Bauhausu

Bylo zveřejněno 52 finalistů soutěže o Ceny Nového evropského Bauhausu 2022, která se zaměřuje na projekty v oblasti udržitelnosti, inkluzivity a estetiky a proměny našeho okolí k lepšímu.

V letošním roce budou vítěze dvou cen vybírat také diváci. Vybírat se bude jeden soutěžní projekt v části A „Cena Nového evropského Bauhausu“ a jeden v části B „Vycházející hvězdy Nového evropského Bauhausu“. Hlasovat můžete až do 16. května 2022 do 18 hodin.

Jedním z finalistů soutěže v části B je český projekt Reclaim Žižkov. Iniciativa si klade za cíl vytvořit atraktivní, dostupné a udržitelné bydlení a bojovat tak proti bytové krizi v Praze. Projekt se zaměřuje na prázdné obecní nemovitosti v kdysi živé komunitě na Žižkově a přeměňuje je na síť kolektivního bydlení. Jedná se o nový model, který vytváří možnosti sdíleného bydlení v propojené, participativní síti obytných budov. Projekt má přinést obnovu žižkovské čtvrti a nabízí nové paradigma bydlení pro všechna města, která ztrácejí ducha místa.

Všech 18 vítězů (16 vybraných porotou a 2 veřejností) bude vyhlášeno během červnového Festivalu Nového evropského Bauhaus.

Hlasovat '
Všechny novinky